icon phone gabio s2 0948 022 949     icon email gabio s3 predaj@gabio.sk           

 logo gabio transp top gabio napis 2

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI. DOČASNE NIE JE MOŽNÉ OBJEDNÁVAŤ PRODUKTY Z NAŠEJ PONUKY. O OBNOVENÍ PREDAJA VÁS BUDEME INFOROMOVAŤ.

BLAHODÁRNE ZLOŽENIE GABIO

 
Nechtík lekársky

Upokojuje a hojí zapálenú kožu, má klinicky dokázaný slabý proti-kŕčový účinok  a znižuje potenie. Pre svoje hojivé a antiseptické účinky sa zaraďuje medzi vynikajúce prostriedky na ošetrenie suchej pokožky.  Urýchľuje hojenie  rán zo zapáleným okolím a užíva sa aj proti plesniam. Starí Egypťania nechtík používali ako omladzujúci prostriedok. Nechtík lekársky - používa sa pri preležatinách a to i preventívne. Odporúčame GABIO® - Geotermálny balzám hojivý Nechtík + slez.

Slez lesný

Prezývaný aj zázračný všeliek. Lieči kožné ekzémy, vyrážky, zapareniny i potničky. Okrem iného sa  používa slez na rany, opuchy nôh alebo rúk pri zlomeninách alebo zápale ciev. Odporúčame GABIO® - Geotermálny balzám hojivý Nechtík + slez.

Vitamín E

Vitamín E prezývaný "vitamín krásy", ktorý zabraňuje starnutiu, prírodný antioxidant. Odporúčame GABIO® - Geotermálny balzám hojivý Nechtík + slez.

Žen-Šen

Žeň-šeň (všehoj ázijský) – podporuje adaptačné mechanizmy, pôsobí protistresovo, chráni organizmus pred vyčerpaním, má posilňujúce účinky. Ďalším problémom, kde môže ženšen účinne pomôcť, sú vredy, psoriáza, anémia, poruchy centrálnej nervovej sústavy a rôzne zápaly, pomáha aj ľuďom s akné. Vďaka tomu, že zvlhčuje pokožku, robí ju mladšou a vláčnejšou. Odporúčame GABIO® - Geotermálny balzám hojivý Nechtík + slez.

Kostihoj

Kostihoj lekársky dokáže veľmi pomôcť pri kĺbovom reumatizme,  bolestiach kĺbov, chrbtice a vylieči aj udreté bolestivé miesta, preležaniny, natiahnuté šľachy a svaly, zápaly svalov a šľachových puzdier.  Liečba niekedy trvá v týchto prípadoch dlhšie aj niekoľko mesiacov . Ale v niektorých prípadoch došlo k výraznému zlepšeniu zázračne rýchlo, už za pár týždňov.  Kostihoj obsahuje látky potrebné k regenerácii porušených tkanív a kostí: draslík, fosfor, vitamíny A, C, B12, triesloviny a hojivý sliz. Účinnou zložkou tohto slizu je alantoin, ktorý podporuje delenie a rast buniek a zmierňuje bolesť na miestach, kde ich aplikujeme, pôsobia analgeticky.  Kostihoj podporuje  tvorbu kalusu, čím pomáha pri hojení zlomenín kostí. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Ďumbier

Má protizápalové a antiseptické účinky. Ďumbier pomáha pri reumatických bolestiach, strnulosti, opuchoch, podporuje vitalitu a zastavuje zápaly. Dánsky pokus z roku 1992 potvrdil tradičné ajurvédske použitie ďumbiera pri reumatizme a artritíde, pričom sa nevyskytli žiadne vedľajšie účinky. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Rozmarín

Meno tejto silne aromatickej rastliny pochádza z latinčiny a je veľmi poetické.. "ros maris" znamená "morská ruža". Rozmarín je výnimočný v tom, že odstraňuje pocit chladu v končatinách a tonizuje cievy. Je obzvlášť vhodný pri rekonvalescencii. Zlepšuje prekrvenie pokožky a uvoľňuje stuhnuté svaly a kĺby. Všeobecný efekt, ktorý sa pripisuje tejto bylinke, je silné hojenie a zaceľovanie rán a drobných trhliniek. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Eukalyptus

Pôsobí povzbudzujúco, osviežujúco, harmonizujúco, zmierňuje reumatické bolesti a artritídu, lieči rany, uvoľňuje kŕče a regeneruje pokožku. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Kamilka

Klinicky overená vysoko hojivá rastlina s dokázanými protizápalovými vlastnosťami. To, že kamilky majú antiseptický, hojivý a upokojujúci účinok a blahodárne pôsobia na našu pokožku, vedeli už aj naši predkovia. Starí Egypťania využívali jej liečivé účinky a povýšili ju dokonca na posvätnú rastlinu boha slnka Re. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Gáfor

Prírodný gáfor sa získava samovoľnou kryštalizáciou zo silice gáfrovnika, pôsobí povzbudzujúco na nervovú sústavu, ako antireumatikum, zvyšuje prekrvenie. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Kostihoj s ďumbierom.

Aloe Vera

Urýchľuje  regeneračné  procesy  v pokožke, bráni zápalovým procesom, výrazne hydratuje a vyživuje bunky, urýchľuje  epitelizáciu  kolagénových  a elastínových vlákien. Aloe vera obsahuje vápnik, horčík, zinok, selén, vitamíny, aminokyseliny, celkovo obsahuje viac ako 300 rôznych látok. Jednou z hlavných účinných látok je polysacharid acemanán. Táto substancia aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne a antimykoticky. V kombinácii s panthenolom odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Aloe vera s panthenolom.

Panthenol

Dlhodobo hydratuje pokožku a účinne upokojuje podráždenia. Prirodzene zabraňuje vzniku infekcie, regeneruje, hydratuje a upokojuje citlivú pokožku. Poskytuje dlhodobý komfort a pocit sviežosti. Má vynikajúce hojivé a ukľudňujúce účinky na pokožku,  výrazne pomáha regenerovať poškodené bunky pokožky, ktoré boli vystavené silnému namáhaniu. Chráni pokožku pred starnutím a eliminuje účinky UV žiarenia  po nadmernom opaľovaní. V kombinácii s Aloe vera odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Aloe vera s panthenolom.

Pagaštan konský

Má protizápalový účinok, tlmí a odstraňuje opuchy, najmä lymfatické, a priaznivo ovplyvňuje pružnosť a pevnosť cievnych stien a  kŕčových žíl. Pomáha pri poruchách periférneho prekrvovania (studené nohy, fialové ruky) a poruchách prekrvovania koronárnych ciev na psychogenínovom podklade. Účinnou látkou je aescín zvyšuje odolnosť vlásočníc a žilový tonus a povzbudzuje krvný obeh. Posilňuje cievy a pôsobí proti zápalom a opuchom zabezpečujú ich priepustnosť, najmä kapilár, znižujú ich lámavosť. Látky z pagaštana majú aj protiedémové účinky.Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Arnika horská

Pomáha prekrvovať dolné končatiny, zlepšuje priechod ciev, čím sa odstraňujú opuchy a napomáha pri hojení kŕčových žil. Arnika sa používa pri bolestiach svalov,  kĺbov a  pri poraneniach  ako je  pohmoždenie svalu, výron, podvrtnutie  a   zmierňuje bolesti  zhybov.  Arnika  sa odporúča na príznaky krehkých podkožných vlásočníc (podliatiny a bodkovité krvné výrony). Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Ginko Biloba

Posvätný čínsky strom, je pravdepodobne najstaršou rastlinou na našej planéte. Ginko biloba pomáha zachytávať volné radikály a tým chráni pred predčasným opotrebovaním a starnutím buniek, pomáha pri liečbe kožných problémov, potláča syndróm studených nôh a rúkOdporúčame GABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Levandula

Táto nádherná rastlinka dokáže potešiť nielen oko, ale pomáha aj pri zdravotných problémoch. Doslova vie osviežiť všetky zmysly má protizápalový, protikŕčový, baktericídny účinok a je vhodná na prekrvenie kože a mierne zníženie krvného tlaku. Upokojujúce účinky levandule pôsobia blahodarne proti vyčerpanosti, preťažení, hystérii, rôznych formách zápalov kože. Pomáha i pri reume, po úrazoch, pri vykĺbeninách, natrhnutých svaloch, zápaloch nervov a kože. Je vhodná ako prísada do krému na "dolámané telo". Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Čajovník austrálsky

Je azda najznámejším éterickým olejom. Strom čajovníka je vysoký a stálo-zelený, so šupinatou kôrou a dlhými tenkými lístkami pripomínajúcimi ihličie. Domorodí austrálski obyvatelia používali čajovník na medicínske účely. Čajovník je jedným s najsilnejších prírodných antibiotík. Pôsobí antibakteriálne  a fungicídne, a  preto rozsah jeho použitia zahŕňa všetky ťažkosti spojené s bakteriálnou alebo mykotickou infekciou.  Ukľudňuje problematickú pleť, ale aj osviežuje unavenú alebo suchú pokožku.  Pôsobí protizápalovo, mierne znecitlivuje pokožku a má intenzívny repelentný účinok. OdporúčameGABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Mätá Pieperná

Používa sa pri príprave protireumatických prípravkov. Prináša úľavu pri bolestiach hlavy a migrénach. Mäta obsahuje asi 1-2 % silice v ktorej je cca 50 % mentolu. Mentol je nevyhnutnou surovinou pre výrobu osviežujúcich masážnych krémov. Dodáva im sviežu vôňu a pri styku s pokožkou, príjemný chladivý pocit. Mätová silica má dezinfekčné účinky. Odporúčame GABIO® - Geotermálny krém Pagaštan + arnika.

Žihľava

Je užitočnou liečivou bylinkou, ktorá je prospešná pre naše vlasy, ktoré vyživuje, regeneruje a spevňuje. Obsahuje železo a vitamín K. Priaznivé účinky žihľavy pri problémoch s lupinami a vypadávaním vlasov ste si už možno tiež overili. Odporúčame GABIO® - Geotermálny vlasový šampón Žihlava + Lopúch na mastné vlasy.

Lopúch

Ak trpíte závažnými kožnými ochoreniami, lopúch vám určite pomôže. Pomáha pri ekzémoch, akné a nadmernom potení. Je skvelým pomocníkom pri akýchkoľvek problémoch s vlasmi. Zbavuje vlasovú pokožku lupín a zabraňuje aj vypadávaniu vlasov. Odporúčame GABIO® - Geotermálny vlasový šampón Žihlava + Lopúch na mastné vlasy.

Liguorice - Sladké drievko

(Glycyrrhiza glabra) špeciálne vhodná na suché vlasy, napomáha k rastu vlasov, vlasy vyživuje a zvlhčuje. Odporúčame GABIO® - Geotermálny vlasový šampón Liguorice + Provitamín B5 na suché, normálne a farbené vlasy.

Ľubovník

Liečivá sláva ľubovníka siaha až do starého Grécka. Stredoveký reformátor medicíny Paracelsus ho uvádza ako najlepší rastlinný liek sveta. Aj v dnešnej fytoterapii nachádza široké uplatnenie a jeho vynikajúce liečivé vlastnosti možno právom označiť za výnimočné. Jeho účinná látka hypericín podporuje dýchanie buniek, čím zlepšuje látkovú premenu a prospieva všetkým orgánom tela. Odporúčame GABIO® - Geotermálny telový šampón Ľubovník + Rakytník.

Rakytník

V ľudovom liečiteľstve Mongolska, Sibíri aj niektorých oblastí Číny bol rakytník známy už v dávnej minulosti. Užíval sa pri liečbe kĺbových ochorení, ale tiež v miestnej kozmetike. Urýchľuje proces hojenia rán, stimuluje regeneračné procesy. V tibetskej tradičnej medicíne patrí medzi vysokoefektívny regeneračný prostriedok, ktorý sa používa aj pri intoxikáciách a kardiovaskulárnych chorobách. Odporúčame GABIO® - Geotermálny telový šampón Ľubovník + Rakytník.

 

NAŠE INFORMÁCIE O POUŽITÍ JEDNOTLIVÝCH ZLOŽIEK SLÚŽIA LEN AKO VŠEOBECNÝ INFORMATÍVNY DOPLNOK O NAŠICH PRODUKTOCH. PRE ODBORNÉ A SPRÁVNE POUŽITIE TÝCHTO ZLOŽIEK V KONKRÉTNYCH PRÍPADOCH SA PORAĎTE S ODBORNÍKMI, LEKÁRNIKOM ALEBO LEKÁROM!

 

slide003s

 

slide002s2

  logo gabio transp bottomGABIO® cosmetics, o. m. KOREKT-TRADE, s. r. o.   
Sasinkova 27, 915 01 Nové Mesto nad Váhom, Slovak Republic, EU   
info/objednávky: tel. č.: +421 948 022 949, e-mail: predaj@gabio.sk